باطری سازی سیار خودرو

باطری سازی سیار خودرو

مرکز تخصصی امداد خودرو نادر  افتخار دارد تا شما را برای تعمیرات انواع خودرو از جمله باطری سازی سیار همراهی کند. بدین منظور ما با بهره مندی از بهترین و مجرب ترین تعمیرکاران به شما کمک می کنیم تا در کمترین زمان خودرو خود را تعمیر کنید.

هدف مرکز تخصصی تعمیرات امداد خودرو نادر ارائه ی بهترین خدمات و جلب رضایت شما کاربران گرامی می باشد.

باطری سازی سیار

امداد خودرو نادر به اطلاع شهروندان تهران می رساند که باطری سازی سیار خودرو –  باطری سازی سیار خودرو غرب تهران –  یاطری سازی سیار خودرو شمال تهران – باطری سازی سیار خودرو شرق تهران – باطری سازی انلاین خودرو – الوباطری و باتری سازی سیار خودرو و…. در اسرع وقت انجام میدهد.

برای دریافت خدمات با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید .

امدادخودرو نادر با 15 سال سابقه و کادری مجرب توانسته در امداد خودرو – امداد خودرو غرب تهران – امداد خودرو شمال تهران – امداد خودرو شرق تهران – امداد خودرو تهران – امداد خودرو شبانه روزی – شماره امداد خودرو – خودروبر – حمل خودرو با نیسان – حمل خودرو با جرثقیل – امداد خودرو سیار – امداد خودرو سیار تهران – یدک کش – پنچرگیری سیار – پنچرگیری در محل – پنچرگیری سیار غرب تهران – پنچرگیری شبانه روزی – باطری به باطری سیار – باطری به باطری در محل – مکانیک سیار – تعمیرکار سیار – باز کردن درب خودرو در محل و…. خدمات خود را به بهترین نحو و در کمترین زمان ممکن انجام دهد.

برای مشاوره واستفاده از خدمات مکانیک و تعمیرکار سیار تهران با شماره 09369360011 تماس بگیرید.

باطری سازی ماشین و تعویض رایگان باطری خودرو

انواع باطری خودرو

باطری سازی سیار خودرو

باطری از قسمت‌های گوناگونی تشکیل شده است. قطب‌های باطری، درپوش، الکترولیت، جعبه، پلیت‌های مثبت و منفی، صفحات نارسانا و … از اجزای تشکیل دهنه‌ی باطری خودرو میباشد.

همه‌ی انواع باطری 12 ولتی هستند. باطری ‌ها به طور کلی در دو دسته‌ی سیلد و غیر سیلد دسته بندی می‌شوند. این دونوع باطری در بعضی خصوصیات با هم مشترک هستند و در بعضی موارد نیز با هم فرق دارند.

باطری غیر سیلد ( اسیدی )

این نوع باطری از ورقه‌های سربی و الکترولیت تشکیل شده است. برق مصرفی آن 12 ولت است و هنگامی که صفحات مثبت و منفی به هم اتصال پیدا می‌کنند، باتری قابل استفاده می‌شود. شش فضا در باطری وجود دارد که داخل آن‌ها پلیت‌های مثبت و منفی قرار دارند. بین صفحات یک محلول الکترولیت استفاده شده است.

هر صفحه حدود 12 ولت برق تولید می‌کند که مجموعا 12 ولت می‌شود. برای قابل استفاده بودن این نوع باتری باید دائما آب مقطر به آن اضافه شود و سظح الکترولیت آن‌ها متناسب با شرایط آب و هوایی هر 4 روز تا ماهی یک‌ بار چک شود. اگر سطح الکترولیت پایین آمده باشد، با اضافه کردن آب مقطر و شارژ باطری می‌توان از باطری استفاده کرد.

باطری سیلد (خشک)

باطری سیلد با نام باطری اتمی هم شناخته می‌شود. جنس ورقه‌های سربی آن با باطری غیر سیلد فرقی نمی‌کند. در این نوع باطری بر خلاف باتری غیر سیلد به چک کردن و نگهداری مداوم احتیاجی نیست. طراحی باطری سیلد بدین صورت است که سطح الکترولیتی که طی فرایند‌های شیمیایی تبخیر می‌شود، می‌تواند مجددا به سطح سلول بازگردانده شود.

در این صورت سطح الکترولیت هیچ گاه کم نمی‌شود. شما توسط نشانگری که روی باطری اتمی وجود دارد می‌توانید شارژ باطری و سطح الکترولیت آن را ببینید. در این نوع باتری نیز مانند باطری غیر سیلد، ولتاژ خروجی 12 ولت است.

باطری سازی سیار خودرو
چه عواملی عمر باطری را کم می‌کند؟

باطری ماشین باید بتواند جریان الکتریکی مورد نیاز برای استارت زدن خودرو، چراغ‌های نور پایین، برف پاک کن‌ها و سیستم گرمایشی شیشه‌ها را فراهم آورد.

علاوه بر این‌ها نیروی لازم برای به کار افتادن لوازم جانبی خودرو، مثل رادیو، ساعت، چراغ‌های هشدار دهنده و … حتی هنگامی که ماشین خاموش است، توسط باطری خودرو تامین می‌شود.

برای دریافت خدمات با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید . 

به نکات زیر راجع به باطری دقت کنید:

باطری ماشین در دمای نامناسب کار کند:

اگر باتری خودرو در یک هوای خیلی سرد و یا خیلی گرم کار کند به شدت آسیب می‌بیند. در سرمای زیاد غلظت روغن موتور افزایش پیدا می‌کند و برای استارت خوردن ماشین به شدت جریان بسیار بالایی نیاز است. در دماهای بسیار بالا هم به صفحات و شبکه‌های داخلی باتری آسیب زیادی وارد می‌شود.

به طوری که نمی‌توانند جریان الکتریسیته را از خود عبور دهند. در صورتی که مجبورید خودرو را در شرایط نا مناسب دمایی نگهداری کنید، بهتر است از یک عایق برای باتری خودرو استفاده کنید.

استفاده نکردن‌های طولانی از خودرو و کاهش عمر باتری :

خودرو باید هر چند وقت یک بار استارت زده شود. اگر ماشین برای مدت طولانی روشن نشده باشد، باتری دچار افت ولتاژ شده و به اصطلاح می‌خوابد. پس بهتر است که خودرو را در این شرایط نگه ندارید و هر چند وقت یکبار آن را روشن کنید.

دینام خودرو مشکل داشته باشد :

دینام نیروی خود را از موتور می‌گیرد. هنگامی که موتور روشن است، دینام برق سیستم الکتریکی را تامین می‌کند و باتری را شارژ می‌شود. اگر دینام یا سیم کشی خودرو مشکل داشته باشد و یا عمر آن تمام شده باشد، باتری شارژ نمی‌شود. در صورت خرابی دینام همه‌ی وظیفه‌ها به عهده‌ی باتری می‌افتد، فشار روی باتری افزایش پیدا کرده و عمر باتری ماشین کم می‌شود.

کارکرد زیاد باتری :

به طور معمول بازدهی باتری‌ها بعد از یک مدت کارکرد طولانی کم می‌شود و باتری دیگر خوب شارژ نمی‌شود. در این مواقع بهتر است هر چه سریع‌تر باتری خودروی خود را تعویض کنید. به طور میانگین عمر مفید باتری‌های مختلف 2 تا 3 سال است.

روشن خاموش کردن زیاد ماشین :

هنگامی که به طور موقت در مکانی توقف می‌کنید، ماشین خود را خاموش نکنید. زیرا برای این‌که باتری دوباره شارژ شود باید مدت زمانی سپری شود. با روشن خاموش کردن زیاد ماشین، شما این مدت زمان را در اختیار باتری قرار نمی‌دهید. به همین دلیل برق زیادی از باتری گرفته می‌شود که می‌تواند باعث کاهش طول عمر باتری شود.

بهترین نوع باطری برای خودروهای خارجی، باطری سیلد است.

البته پیشنهاد می‌شود که برای خودروهای داخلی هم از این نوع باطری استفاده شود. این نوع باطری مناسب برای باطری پراید، باطری سمند، باطری دنا، باطری تیبا و…. می باشد.

آمپر ساعت مناسب برای خودرو به نوع خودرو ( سواری یا سنگین و نیمه سنگین ) و برق مورد نیاز خودرو بستگی دارد. هر چقدر آمپر ساعت ماشین بالاتر باشد ابعاد باتری بالاتر می‌رود. البته باتری‌های 50، 55، 60 و 61 آمپر، دارای ابعاد یکسانی هستند.

جهت قرار گیری قطب‌ها در ماشین‌های مختلف متفاوت است. دقت کنید که ممکن است ابعاد باطری و آمپر ساعت در برخی باطری‌ها برابر باشد اما مکان قرار گیری قطب‌های آن با هم فرق کند. در مورد خودروهای خارجی بیشتر به این موضوع دقت کنید.

با توضیحات بالا می‌توان نتیجه گرفت که انتخاب باتری مناسب خودرو یک امر تخصصی است و اگر در انتخاب آن دقت کافی صورت نگیرد، می‌تواند آسیب‌های مالی زیادی را به شما تحمیل کند.

به همین منظور کارشناسان الو باتری بر اساس مدل و نام خودروی شما، بهترین گزینه را پیش روی شما می‌گذارند. با مشاوره و راهنمایی متخصصان ما می‌توانید مطمئن باشید که عمر باتری شما به دلیل یک خرید مناسب بالاتر خواهد رفت.

برای انتخاب باطری مناسب و همچنین استفاده از راهکارهای مناسب برای افزایش طول عمر باطری خودرو می توانید از مشاوره کارشناسان الوباطری استفاده کنید.

برای دریافت خدمات با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید .

باطری سازی سیار خودرو

مرکز امداد خودرو نادر با همکاری تیمی از کارشناسان این حوزه و با بهره‌‌مندی از پیشرفته‌ترین ابزارآلات تعمیر، فضایی خلق نموده که در آن می‌توان اختلالات مکانیکی و اختلالات برق خودرو ایجاد شده را رفع و برطرف نمود.

امداد خودرو نادر خدمات باطری سازی خودرو را در تهران بزرگ از جمله باطری سازی سیار شمال تهران و باطری سازی سیار غرب تهران و باطری سازی سیار مرکز تهران را در اسرع وقت انجام می دهد .

ما سالهاست بر پایه ی دو اصل تعهد و تضمین کیفیت به خدمت رسانی به شما می پردازیم.

مرکز تخصصی تعمیرات انواع خودرو دارای بخش های مختلفی است که هریک از بخش ها متخصصان مربوط به خود را دارد و به مدرن ترین امکانات مجهز شده است.

در راستای آسودگی خیال شما گرامیان این مرکز برای تنها از قطعات اورجینال استفاده می کند. تضمین کیفیت ما رضایت شما متقاضیان گرامی می باشد.

باطری سازی سیار تهران

امداد خودرو ما خدمات امداد خودرو – امداد خودرو غرب تهران – امداد خودرو سیار – امداد خودرو شمال تهران – مکانیک سیار –

تعویض لنت سیار – سوخت رسانی سیار و پنچر گیری سیار را در اکثر نقاط تهران در اسرع وقت انجام می دهد .

برای دریافت خدمات با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.