امدادخودرو نادر با 15 سال سابقه وکادری مجرب توانسته در امداد خودرو -امداد خودرو غرب تهران – امداد خودرو شمال تهران -امداد خودرو شبانه روزی -امداد خودرو 24 ساعته – امداد خودرو سیار – خودروبر – حمل خودرو با نیسان – یدک کش – پنچرگیری سیار – پنچرگیری در محل -پنچرگیری شبانه روزی – باطری به باطری سیار – مکانیک سیار -تعمیرکار سیار – مکانیک سیار هیوندا – تعمیرکار سیار هیوندا -مکانیک سیار تویوتا – تعمیرکار سیار تویوتا – تعویض لنت سیار – تعویض سیار لنت –سوخت رسانی سیار – پمپ بنزین سیار و……خدمات خود را به بهترین نحو انجام دهد .

امداد خودرو سیار

ترمزها با عملكرد درست‌ و كاملشان‌ همواره‌ باعث‌افزايش‌ ايمني‌ و اطمينان‌ خاطر راننده‌ و ديگر سرنشينان‌اتومبيل‌ مي‌شوند، بنابراين‌ رعايت‌ نكات‌ زير ضروري‌ است‌:

لنتهاي‌ ترمز را هر 8000 تا 10000 كيلومتر بازديدكنيد و با توجه‌ به‌ نوع‌ رانندگي‌، حركت‌ در سرازيري‌، حمل‌ بار و… قبل‌ از اتمام‌ لنتها اقدام‌ به‌ تعويض‌ آنها نماييد.
تصالات‌، لوله‌ها و شيلنگ هاي‌ سيستم‌ ترمز را هر12000 كيلومتر بررسي‌ كنيد و از سلامت‌ آنها اطمينان‌حاصل‌ نماييد.

پس‌ از پيمودن‌ هر 20000 كيلومتر، اهرم‌ ترمزدستي‌و ميزان‌ بازي‌ آنرا تنظيم‌ كنيد.

لازم‌ است‌ ميزان‌ روغن‌ ترمز هر 8000 تا 10000كيلومتر بررسي‌ شده‌ و هر دو سال‌ يكبار يا پس‌ از 40000كيلومتر كاركرد، روغن‌ مستعمل‌ تعويض‌ شود

برای مشاوره و امدادرسانی درامداد خودرو نادر در کمترین زمان ممکن با شماره 09369360011 تماس بگیرید.

تعویض لنت سیار - تعویض سیار لنت

 

تعویض لنت سیار – تعویض سیار لنت

هدف امداد خودرو ما آگاهی رساندن و امداد رسانی به شما عزیزان در کمترین زمان ممکن خواهد بود.

نقش لنت ترمز در خودرو چیست؟

یکی از قسمت‌های مهم در سیستم ترمز وسایل نقلیه، لنت ترمز است که با ایجاد اصطکاک با دیسک یا کاسه ترمز، شتاب منفی در خودرو را به وجود می‌آورد. قدرت سیستم ترمز چیزی حدود 10 برابر قدرت موتور است. زیرا برای متوقف کردن خودرویی که با سرعت 130 کیلومتر در حرکت است، به 150 کیلووات توان نیاز خواهید داشت.

در واقع وظیفه لنت ماشین این است که با تولید نیروی اصطکاک، انرژی حرکتی چرخ‌ که از موتور حاصل می‌شود را گرفته و به انرژی حرارتی تبدیل کند. حال این انرژی حرارتی در فضا پخش شده و با این عمل، از سرعت خودرو کاسته شده و به حالت ساکن درخواهد آمد.

چه لنت ترمزی برای خودروی من مناسب است؟

انتخاب لنت ترمز مناسب برای خودرو، باید توسط یک متخصص انجام شود. شخصی که شناخت کافی از انواع مدل‌های خودرو و لنت را دارد. پس با کمک یک متخصص تعمیر خودرو می‌توانید لنت‌هایی با کیفیت و سازگار با اتومبیل خود خریداری کنید.

از طرفی هم داخل دفترچه راهنمای هر خودرو نوع لنت و حتی سایر قطعاتی که برای خودرو نیاز هستند کامل ذکر شده است.

لنت آزبستی بخریم یا نیمه فلزی ؟

هرگز لنت های آزبستی یا غیر آزبستی را جایگزین لنت های نیمه فلزی نکنید.مگر اینکه تامین کننده قطعات یا نمایندگی خدمات خودرو اجازه این تعویض را بدهد.

لنت های آزبستی یا غیر آزبستی ساکت از لنت های نیمه فلزی هستند ولی همانند لنت های نیمه فلزی تحمل گرما را ندارند .بنابراین در صورت جایگزینی غیر مجاز لنت های نیمه فلزی به دلیل حرارت بالا شاهد کاهش عمر لنت و از بین رفتن سریع آن خواهید بود.

 

تعویض سیار لنت

زمانی که نیاز به تعویض لنت ترمز پیدا کردید در صورت نبود تعمیرگاه در محل با امداد خودروی نادر با شماره 09369360011 تماس بگیرید تا در کمترین زمان ممکن متخصصان ما لنت شما را در محل تعویض نمایند.

کشیده شدن خودرو زمان ترمز گیری به جهت خاص

علت این موضوع می‌تواند به خاطر گیره‌های ترمز باشد. یعنی این گیره‌ها در یک سمت اصطکاک کافی را فراهم می‌کند و در طرف دیگر خیر.
البته کشیده شدن خودرو همیشه به دنبال خرابی سیستم ترمز نیست. می‌تواند به دلیل باد کم یک طرف لاستیک یا ساییده شدن بیش از حد آن باشد. حتی مشکل در سیستم تعلیق هم می‌تواند از علل کشیده شدن خودروی شما باشد.

فشردن پا روی پدال ترمز

فشردن پا روی پدال ترمز، می‌تواند به شما بگوید که سیستم ترمز خودرو شما چگونه کار می‌کند.
پدال ترمز خیلی نرم، یعنی وجود فاصله زیاد تا عمل ترمز گیری! علاوه بر اینکه مقداری از پدال ترمز درگیر است می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که گوشت لنت ترمز شما به پایان رسیده است.

یا اینکه باید عمل هواگیری انجام شود.همچنان شاید مقداری هوا بین سیال موجود در لوله‌های ارتباطی سیستم ترمز قرار گرفته باشد. ممکن است حتی نشتی روغن ترمز وجود داشته باشد.

برعکس پدال خیلی نرم، می‌تواند شرایطی وجود داشته باشد که با اندکی فشردن پا بر روی پدال، عمل ترمز گیری انجام شود. این بدان معناست که روتور ساییده شده است. یا اینکه روغن ترمز کثیف یا غبارآلود شده است. می‌توانید با تعویض روغن ترمز از به وجود آمدن چنین مشکلاتی جلوگیری کنید.