امداد خودرو

در اینجا با امداد خودرو در خدمت شما هستیم.

روغن موتور

سرویس دوره ای بازدید و تعویض روغن موتور از مهمترین اولویت های نگهداری خودرو است . توصیه می شود مقدار روغن به طور مداوم بازدید شود و در صورتی که سطح روغن پایین تر از علامت min باشد ، حتماً مقداری روغن به آن اضافه کنید تا سطحش بین دو علامت روی گیج قرار گیرد .

البته توجه داشته باشید که زیاد بودن روغن نیز به موتور آسیب می رساند . برای چک کردن روغن باید خودرو را روی زمین صاف پارک و صبر کنید تا سرد شود . سپس شاخص روغن را بیرون بکشید ، با دستمال آن را پاک کنید و دوباره در محفظه روغن قرار دهید و پس از چند ثانیه دوباره آن را بیرون بکشید .

اگر روغن بین دو خط بالا و پایین بود ، مقدار روغن خودرو شما مناسب است . کم شدن روغن موتور یک امر عادی است و بر اساس استاندار تولید کنندگان خودرو معمولاً تا 0.5 لیتر در هر 10 هزار کیلومتر طبیعی است ( البته در خودروهای مختلف متغیر است ) .

امداد خودرو تهران

اگر مصرف روغن غیر عادی باشد ، باید در اولین فرصت به نمایندگی های مجاز امداد خودرو مراجعه کنید .

حتی وقتی از خودرو استفاده نمی کنید ، روغن موتور آن فاسد و خراب می شود . پس باید به فاصله زمانی بین دو تعویض روغن که معمولاً شرکت سازنده خودرو آن را تعیین می کند ، توجه کرد .

همچنین شرایط کاری و نوع موتور در این زمان مؤثر است . هنگام تعویض روغن ، حتماً به سطح کیفی API و گریدویسکوزیته روغن مطابق با فصول سال توجه و از روغن های ذکر شده در دفترچه راهنمای خودرو استفاده کنید .

اگر این کار را انجام ندهید ، علاوه بر فرسایش سریع و آسیب رسیدن به موتور خودرو ، ممکن است خودرو از شرایط گارانتی نیز خارج شود .

در ضمن توصیه می شود همیشه از یک نوع روغن موتور استفاده کنید ، چون تعویض پی در پی نوع روغن ، به دلیل تفاوت در فرمولاسیون آن ها ممکن است باعث واکنش شیمیایی و آسیب رسیدن به موتور خودرو شود .

برای در یافت خدمات امداد خودرو نادر با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید .

 

امدادخودرو

منظور از شرایط سخت کاری برای یک روغن موتورکه می باید روغن موتور زودتر تعویض گردد چیست؟

1-سرعت خیلی زیادخودرو(تخته گاز رانندگی کردن)

2-رانندگی با بارزیاد ودر سر بالائیها و یدک کشیدن ها

3-زیاد در جا کارکردن موتور (مثل ترافیک سنگین)

4-رانندگی در سرما ;قبل از اینکه موتور کمی گرم شده باشد

5-به طور مستمر مسافتهای کوتاه را طی کردنوخودرو را خاموش و روشن کردن به ویژ در سرما

6-رانندگی در هوائی که خیلی مرطوب و یا خیلی گرد وغبار داشته باشد

لذا در این شرایط توصیه می گردد که روغن موتور زودتر تعویض گردد . با توجه به تجربیات موجود رعایت این نکته برای طول عمر موتور توصیه می گردد.

برای در یافت خدمات امداد خودرو نادر با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید .

امداد خودرو

با بهره گیری از کادر مجرب و سابقه 15 ساله در سراسر تهران خدمات یدک کش، امداد خودرو سیار، پنچرگیری سیار، باطری به باطری سیار، مکانیک سیار و تعمیر خودرو، سوخت رسانی سیار، باز کردن در خودرو، خدمات خودرویی و حمل خودرو را انجام می دهد.

استفاده از نیسان یدک کش، خودروبر و نیسان جرثقیل منجر به حمل ایمن خودرو در تهران خواهد شد. امداد خودرو غرب تهران و امداد خودرو شمال تهران در کمترین زمان ممکن انجام خواهد شد و در سایر مناطق سرویس دهی با صرف زمان بیشتر انجام می شود.

امداد خودرو غرب تهران

در مناطق غرب تهران، شمال تهران و شمال غرب تهران، خدمات امدادی و یدک کش در کمترین زمان ممکن انجام می شود.

خدمات امدادی و امداد خودرو جنت آباد، امداد پونک، امداد کوهسار، امداد  کن، امداد  دهکده المپیک، امداد شهران، امداد  سعادت آباد، امداد  شهرک غرب، امداد ازادگان، امداد اکباتان، امداد ستاری، امداد حکیم، امداد خودرو سازمان آب می باشد .

و همچنین امداد مرزداران، امداد صادقیه، امداد بلوار فردوس، امداد بلوار دریا امداد اشرفی اصفهانی،امداد آزادی، امداد امامزاده داود، امداد شهرک راه آهن، امداد شهرک صدرا، امداد شهرک نمونه، امداد شهرک باقری، امداد دریاچه چیتگر، امداد شهرک اتی شهر، امداد ورد آورد میباشد.

امداد خودرو سعادت آباد

و امداد خودرو در سایر مناطق غربی به همراه امداد الهیه، امداد تجریش، امداد پارک وی، امداد سئول، امداد آتی ساز، امداد چمران، امداد فرشته، امداد سعادت آباد، امداد نیایش، امداد جردن امداد سیار سایر مناطق شمال و شمال غرب تهران برای تمامی خودروهای 206، 207، 405، پژو،  خودرو سمند در اسرع وقت انجام می دهیم .

و همچنین خودرو پرشیا،خودرو دنا،  خودرو رنو، خودرو پراید،  خودرو ال 90،  خودرو ساندرو،  خودرو هیوندا، خودرو سراتو،  خودرو اسپورتیج،  خودرو اپتیما،  خودرو تویوتا،  خودرو لکسوس،  خودرو لیفان،  خودرو جک،  خودرو بنز –  خودرو  بی ام و و  خودرو مزدا با کمترین قیمت انجام خواهد شد.

امدادخودرو شمال تهران

خدمات امداد خودرو سیار در تمامی مناطق تهران در کمترین زمان انجام خواهد شد.

امداد  نادر، امداد منطقه یک، امداد منطقه پنج – امداد منطقه بیست و دو را وظیفه خود می داند و خدمات یدک کش، پنچرگیری سیار، مکانیک سیار، باطری به باطری سیار و باز کردن خودرو را با بهترین کیفیت و در کمترین زمان انجام می دهد.

امداد خودرو | امداد خودرو تهران | امداد خودرو غرب تهران | امداد خودرو شمال تهران | امدادخودرو | یدک کش | خودرو بر | امداد خودرو سیار | 09369360011

برای دریافت خدمات امداد خودروی تهران با شماره ۰۹۳۶۹۳۶۰۰۱۱ تماس حاصل فرمایید.

نتیجه گیری کلی نکات فنی و کاربردی

سیاه شدن روغن به معنای عدم کیفیت آن و معیار تعویض روغن نیست .

گریس روی قطب های باتری متنع سولفاته شدن سر کابل باتری نمیشود .

در جا کارکردن موتور خودرو در فصل سرما روش مناسبی برای گرم کردن خودرو نیست . خودرو را در حال حرکت گرم کنید .

از ساسات فقط برای روشن شدن کردن خودرو در هوای سرد استفاده کنید .

ترمستات خودرو را هرگز باز نکنید .

امداد خودرو در محل

برای توقف بیش از 2 دقیقه خودرو را خاموش کنید .

سرعت زیاد و ترمزهای ناگهانی مصرف سوخت را تا 50 درصد افزایش میدهد.

افزایش سرعت مصرف سوخت را به طور تصاعدی بالا میبرد.

در سرعت 125 کیلومتر مصرف سوخت تقریبا 2 برابر میشود اگر با 125 کیلومتر برانید 2 برابر وقتی است که با 80 کیلومتر میرانید.

نکات مفید رانندگی

برای روشن کردن خودرو از فشار دادن مستمر پدال گاز خودداری نمایید.

در شروع باران لغزندگی سطح معابر چند برابر میشود.

در برابر هر 10 کیلومتر سرعت در ساعت در شب و تاریکی معادل 6 متر از عمق بینایی کاسته میشود.

در شب 16 کیلومتر کمتر از سرعت خود در روز حرکت کنید.

ضد یخ فقط برای زمستان و فصل سرما نیست چرا که ضد یخ دارای خاصیت ضد جوش و ضد خورندگی نیز هست.

وجود کپسول اتش نشانی با حجم مناسب در خودرو صد در صد الزامی است .

هفتاد در صد تلفات جانی در تصادفات رانندگی در اثر ضربه مغزی رخ میدهد با بستن کمربند ایمنی از ان جلوگیری کنید.

نکات کلیدی در رانندگی

خطرناکترین زمان رانندگی بین ساعت 2 تا 4 بعداز ظهر و 6 تا 8 صبح است در این زمان بدن انسان بطور طبیعی دچار کاهش انرژی میشود.

استفاده از کمربند ایمنی صدمات وارده به ناحیه سر را در بزرگسالان بیش از 50 درصد و در کودکان تا 25 درصد کاهش می دهد

هنتگام روشن نمودن کولر حتما توقف نموده و در سربالایی ها طولانی و توقف زیاد کولر را خاموش کنید .

سوراخ کردن فیلتر هوا نو هنگام تعوض سبب وارد شدن ذرات گرد و غبار به موتور شده و صدمات جبران نا پذیری دارد .

اگر تایر خودرو در سرعت 80 کیلومتر در ساعت 100 درصد کارکرد داشته باشد در سرعت 130 کیلومتر در ساعت 40 درصد سایش زودرس خواهد داشت .

برای مشاوره و استفاده از خدمات ما با شماره 09369360011 تماس یفرمایید.

هدف یدک کش نادر امدادرسانی در تمام نقاط تهران در کمترین زمان ممکن می باشد که به زودی این هدف میسر خواهد شد. استفاده از خودروهای امدادی و خودروی یدک کش ایمن باعث کسب رضایت حداکثری مشتریان شده است.

امداد خودرو

نکاتی راجع به تسمه تایم

اصلی ترین عاملی که باعث پاره شدن تسمه تایم میشود استفاده از دور های بالای موتور؛ مخصوصآ دورهای بیشتر از 4000 دور در دقیقه است که باعث استهلاگ سریع قطعات می شود .

بسیاری عادت دارند در مواقعی که هیچ نیاز به شتاب گیری سریع و زیادی نیست به موتور فشار بیاورند ؛ حرکت در بیشتر دنده ها را تا دور موتورهای بالا ادامه می دهند به گونه ای که عقربه دور موتور به محدوده قرمز می رسد و در این شرایط نه تنها تسمه تایم بلکه تمام قطعات موتور تحت فشار شدید قرار میگیرند.

پس سعی کنید حد الامکان از دورهای بالا در موتور استفاده نکنید.

امداد خودرو شرق تهران

امداد خودرو نادر با درنظر گرقتن کادری مجرب و حرفه ای در کلیه مناطق تهران بزرگ اعم از امداد خودرو منطقه 22 – امداد خودرو منطقه 5 – امداد خودرو منطقه 1 – امداد خودرو منطفه 2 – امداد خودرو منطقه 3 وکلیه مناطق تهران در اسرع وقت می باشد .

همچنین در امور حمل خودرو و یدک کشی و تعمیرات و مکانیکی انواع خودرو های ایرانی و خارجی مخصوصا منطقه امداد خودرو پیچ شمرون  – امداد خودرو میدان فردوسی – امداد خودرو میدان حسن آباد –

امداد خودرو میدان انقلاب – امداد خودرو میدان جمهوری – امداد خودرو خیابان ولی عصر – امداد خودرو خیابان شریعتی و حومه و مکانیکی و تعمیرات خودرو های کلاسیک در خدمت شما عزیزان می باشد .

امداد خودرو

سنسور اینرسی(قطع کن سوخت رسانی )

سوئیچ اینرسی بر روی قسمت خاصی در خودرو که کمترین ارتعاشات را دارد واقع شده است. این سوئیچ در حالت عادی بسته است و هنگام وارد شدن نیروی شدید نا گهانی مانند ضربه تصادف باز شده و باعث قطع شدن مدار پمپ بنزین و سایر مدار های اصلی میگردد.
با فشار دادن در پوش لا ستیکی سوئیچ به حالت اولیه باز میگردد.

این سنسور که نوعی سوییچ میباشد با دریافت ضربات در زمان تصادف خودرو با قطع جریان بنزین از احتمال اتش سوزی تا حد بالایی میکاهد..
اما این سوییچ در خودرو های پیکان اردی – سمند- پرشیا و405 انژکتوری با قطع برق ECU باعث خاموش شدن سریع خودرو میشود.

امداد خودرو ارزان قیمت

در 206 های غیر مولتی پلکس (زیر ۸۳ )این سوییچ باز جریان پمپ برقی رو قطع میکند. اما چون هنوز مقداری بنزین در مجموعه سوخت رسانی و ریل سوخت هست موتور تا مدت کمی به کار خود ادامه میدهد.

اما این مورد در 206 های مولتی پلکس کمی به صورت حرفه ای تر عمل میشود و سنسور با توجه به هر ضربه ای عمل نمیکند بلکه ابتدا شدت ضربه توسط BSI محاسبه شده و بعدا اگر با پارامتر های موجود تطابق داشت عمل کرده و جریان پمپ قطع میشود.

نکته: در خودروهای جدید علاوه بر برق پمپ بنزین برق کوئل ورله قدرت در رله دوبل قطع می شود .

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09369360011 امداد خودرو نادر تماس حاصل کنید .

امداد خودرو

هدف امداد خودرو نادر آشنایی بیشتر با قطعات و لوازم یدکی خودرو می باشد و توضیحاتی در مورد قطعات که امیدواریم برای شما هم مفید باشد .

انژکتور

الگوی پاشش در خودروهای پژو پارس -پژو 405 و سمند از نوع مخروطی با زاویه 30 درجه و در خوروهای پیکان – پژو RD و پژو 206 از نوعاستوانه ای با زاویه °10 میباشد.

 

عیب هایی که درصورت خرابی انژکتور در عملکرد موتور ظاهر میگردد:

1-درصورت معیوب بودن انژکتور موتور ریپ خواهد زد.
2-با سوختن کامل یکی از انژکتورها سیلندر مربوطه از کار افتاده و موتور سه کارخواهد کرد.
3-درصورت از کار افتادن یکی از انژکتورها چراغ عیب یاب روشن خواهد شد.

روش های تست قطعه

پس از وصل کردن دستگاه عیب یاب به منوی تست عملکردها رفته فرمان تحریک انژکتور مورد نظر را صادرمی کنیم درصورت به گوش رسیدن صدای انژکتور اتصالات الکتریکی و انژکتور سالم میباشند .

(قبل از این بایستی از رسیدن ولتاژ مثبت 12 ولت از رله دوبل به انژکتورها اطمینان حاصل نماییم) انژکتورهای با پاشش
استوانه ای دارای مقاومتی بین 12 الی 14 اهم و برای انژکتورهای با پاشش مخروطی مقدار مقاومت 14 الی 16اهم می باشد.

 

نکات مهم

انژکتور ها دارای یک صافی (فیلتر) بر روی خود میباشد . کار نکردن انژکتور ممکن است در اثر وجود عیب مکانیکی (گرفتگی در اثر آلودگی و با گریپاژ نمودن) باشد .

در این صورت چراغ اعلام عیب روشن نشده و خطایی هم در حافظه Ecu ثپت نخواهد شد .قطرات آب موجود در بنزین می تواند انژکتور را از کار بیاندازد .برای کنترل نمودن این موضوع کافیست درب باک را باز نموده وبا دست کشیدن به گلوی باک از وجود آب در بنزین اطمینان حاصل نمود.

چک کردن انژکتور

بهترین روش برای چک نمودن عملکرد صحیح انژکتورها باز نمودن مجموعه انژکتورها همراه ریل سوخت و قرار دادن یک صفحه مقوایی در مقابل آنها با فاصله تقریبا 15 سانتی متر و استارت زدن به موتوربه مدت 5 ثانیه می باشد.

در این حالت بایستی پاشش انژکتور ها را کنترل نمود قبل از انجام این کار بایستی دقت نمود اولا” سوکت کوئل ها کشیده شده و موتور سرد باشد. زمان باز بودن انژکتور ها با توجه به ولتاژ باتری توسط Ecu تصحیح می کردد هیچ وقت ولتاژ مستقیم به انژکتور وصل ننمائید.

اگر مدت زمان وصل ولتاژ داده شده بیش از مدت زمان تعیین شده برای انژکتور باشد انژکتور خواهد سوخت.

امداد خودرو شمال تهران

نحوه اتصال انژکتور ها به Ecu به چهار صورت است :

1-پاشش ترتیبی :در این حالت هر انژکتور به صورت مجزا به Ecu متصل بوده (پایه های مثبت انژکتورها به صورت مجزا به یک پایه Ecu وصل هستند) و هر گدام به صورت جداگانه از Ecu دستور گرفته و عمل پاشش به صورت تکی انجام می گیرد.

2-پاشش همزمان: در این سیستم همه پایه های مثبت انژکتور ها به طور مشترک به یک پایه Ecu متصل بوده و همه آنها همزمان با هم پاشش می کنند.

3-پاشش غیر ترتیبی : موتور های V شکل در این حالت که در موتور های V شکل کاربرد دارد انژکتور های یک طرف به طور همزمان وطرف دیگر با هم عمل تزریق را انجام میدهند(non sequential ecm)

4-پاشش دو به دو : در این روش در هر بار پاشش دو انژکتور عمل پاشش را انجام می دهند .مثل انژکتور های 1و 4 با هم همزمان و 2و 3 هم با هم عمل پاشش را انجام میدهند.

برای در یافت خدمات امداد خودرو نادر با شماره 09369360011 تماس حاصل فرمایید .

مکانیک سیار

امداد خودرو ولنجک

دلیل عطسه و صدای انفجار در هواکش:

گاهی اوقات پیش میاد که خودرو هنگام شتاب ناگهان دچاره پس زدگی به همراه صدایی شبیه عطسه موتور یا انفجار در هواکش شنیده میشود .

دلیل آن هم اینست که پدال گاز را بیش از حد فشار داده اید و بازشدن بیش از حد دریچه هوا و همسان شدن جرقه و گاز موجود در منیفولد هوا باعث انفجار سوخت ، قبل از رسیدن به داخل سیلندر میشوید.

در حقیقت وقتی شما پدال را زیاد فشار میدهید ECU به کویل فرمان میدهد که جرقه قوی تری به فضای احتراق بدهد اما نامرغوب بودن وایرشمعها باعث برق دزدی از کناره شمع به بدنه شده و سوخت داخل هوا را قبل از احتراق منفجر می کند

گاهی این انفجار در حد یک عطسه کوچک ، گاهی در حد از جا درآوردن لوله هواکش از بست مربوطه ، گاهی پاره شدن فیلتر هوا و در معدود مواردی شکستن محفظه نگهداری فیلتر هوا

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09369360011 امداد خودرو نادر تماس حاصل کنید .

راه های جلوگیری از عطسه موتور روی گاز:

همیشه هنگام شروع به حرکت سرگاز حرکت کرده و از فشار دادن پدال گاز بیشتر از نصف خودرری کنید

شمعها را تک پلاتینه خریداری کنید و فاصله آن تک پلاتین تا هسته مرکزی که فابریک ۰/۹ است را با فیلر ۰/۷ تنظیم کنید

شمعهای سوزنی تک پلاتینه را هر ۱۰ هزار کیلومتر سرویس و فیلر ، هر ۵۰ هزار کیلومتر تعویض کنید

شمعهای غیرسوزنی(معمولی) تک پلاتینه را هر ۱۰ هزار کیلومتر سرویس و فیلر کنید و هر ۳۰هزار کیلومتر تعویض کنید

اگر کناره های چینی شمع خطهای عمودی سیاه مشاهده کردید نشاندهنده برق دزدی از سر شمع به سمت پایه ی آن است که می بایست حتما وایرها را تعویض کرد

وایر کاملا باید شمع را کیپ کند و هیچ لقی نداشته باشد

در تاریکی در محفظه موتور دریچه گاز را ناگهانی تا انتها باز کنید(یعنی گاز بدهید) اگر برق دزدی باشد معلوم میگردد و در صدد رفع آن برآیی .

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09369360011 امداد خودرو نادر تماس حاصل کنید .

امداد خودرو

عواملی که باعث کاهش عمر صفحه کلاچ می‌شود

باید توجه داشته باشید که عمر عادی دیسک و صفحه حدود 50 الی 60 هزار کیلومتر ارزیابی شده است. البته میزان عمر دیسک و صفحه کاملا با نحوه رانندگی رابطه مستقیم دارد .

برای مثال خودرویی که بیشتر درون شهر مورد استفاده قرار می گیرد نیاز بیشتر به استفاده از کلاچ است اما در خودریی که بیشتر در جاده های خارج از شهری رانده می شود کمتر از کلاچ استفاده می گردد و در نتیجه شاید عمر دیسک و صفحه 80 هزار کیلومتر هم برسد.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09369360011 امداد خودرو نادر تماس حاصل کنید .

در خودروهایی که عملکرد تعویض دنده آنها بصورت دستی و کلاچ آنها بصورت مکانیکی است، در واقع به طور میانگین در هر ۱۰۰کیلومتر رانندگی در مسیرهای شهری پر ترافیک، بیش از ۷۰۰ بار عمل تعویض دنده از طریق گرفتن کلاچ صورت می‌گیرد، پس می توان چنین نتیجه گرفت که مجموعه کلاچ باید از مقاومت بسیار بالایی در برابر گرما و فرسایش حاصل از اصطحکاک و تنش را داشته باشد.

امداد خودرو

همچنین باید توجه داشت که برخی از عادت های غلط  در رانندگی باعث اتمام زودرس دیسک و صفحه است از همین رو باید از موارد ذیل تا حد توان بر هذر باشید.

شتاب زیاد

برای افزایش طول عمر صفحه کلاچ، یکی از اصلی ترین فعالیت‌هایی که باید در نظر گرفته شود رانندگی ایمن و بدون شتاب است زیرا شتاب زیاد باعث استهلاک صفحه کلاچ می‌شود.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09369360011 امداد خودرو نادر تماس حاصل کنید .

فشار در سر بالایی‌ها

تمام جاده‌های جهان دارای سر بالایی‌ها و سرازیری‌هایی هستند و مهم‌ترین کاری که در این پستی و بلندی‌ها باید انجام شود حرکت با دنده مناسب و فشار نیاوردن بر روی موتور وسیله نقلیه است . با حرکت با دنده مناسب و تعویض با دقت در سر بالایی‌ها و فشار نیاوردن بر روی موتور می‌توانید عمر صفحه کلاچ خود را افزایش دهید.

تعداد سر نشین

هر خودرو توان حمل تعداد مشخصی مسافر و ظرفیت بار معینی دارد که در صورت عدم رعایت آن بر روی تمام قطعات خودرو فشاری مضاعف ایجاد می‌شود و باعث استهلاک بیشتر وسیله نقلیه شده و ممکن است خودرو را زودتر با مشکل مواجه کند و این اتفاق روی صفحه کلاچ نیز تاثیر مخربی دارد و با رعایت استاندارد ظرفیت خودرو، می‌توانید از کاهش طول عمر صفحه کلاچ خود جلوگیری کنید.

قراردادن پا بر روی کلاچ

بعد از تعویض دنده سعی کنید به سرعت پای خود را از روی کلاچ بردارید زیرا در صورت تماس بسیار ناچیز پای شما با کلاچ خودرو صفحه کلاچ وسیله نقلیه شما درگیر می‌شود و باعث کاهش طول عمر آن می‌شود. با برداشتن پای خود از روی کلاچ می‌توانید سبب افزایش طول عمر صفحه کلاچ شوید.

برای دریافت مشاوره رایگان با شماره 09369360011 امداد خودرو نادر تماس حاصل کنید .