امداد خودرو نادر با بیش از 15 سال سابقه افتخار خدمت رسانی به مردم عزیز تهران را دارد. این مجموعه در سراسر تهران مخصوصا در  امداد خودرو غرب تهران فعالیت دارد.

یدک کش با کمترین قیمت

امدادخودرو نادر سعی دارد در راستای تکریم مشتریان خود کمترین قیمت را برای حمل خودرو و امداد خودروی تهران ارائه نماید.

امداد خودرو غرب تهران

هدف ما در اینجا آگاهی رساندن به شما عزیزان میباشد.

1-چه زمانی دیسک صفحه عوض کنیم؟

کافی است کلاج را بگیرید و دنده 2 بگذارید حال کلاج را رها کنید اگر ماشین راه بیفتد دیسک تمام شده  ولی اگر ماشین سریع خاموش شد دیسک کار می کند.

2-اقداماتی که باید به هنگام بالا رفتن بیش از حد دمای موتور (جوش آمدن موتور)انجام دهیم:

1.هرگز موتور را خاموش نکنید.

2.هرگز در رادیاتور را باز نکنید.

3.بخاری را با فن دور بالا روشن کنید.

4.به آرامی روی بدنه رادیاتور آب بریزید.

5.بعد از پایین آمدن دمای موتور به زیر دمای نرمال میتوان مایع خنک کاری به رادیاتور را اضافه کرد.

یدک کش در غرب تهران

یدک کش نادر در کلیه مناطق غربی تهران در کمترین زمان امکان امداد خودرو سیار دارد. امداد خودرو در جنت آباد، امداد خودرو در پونک، امداد خودرو در اکباتان، امداد خودرو در سردار جنگل، امدادخودرو در مرزداران، امداد خودرو در صادقیه، امداد خودرو در اکباتان، امداد خودرو در ستاری، امداد خودرو در بلوار فردوس، امداد خودرو در کن، امداد خودرو در شهرآرا، امداد خودرو در شهران، امداد خودرو در شهرک غرب، امداد خودرو در سعادت آباد، امداد خودرو در بلوار دریا، امداد خودرو در آزادی، امداد خودرو در امامزاده داود، امداد خودرو در شهرک راه آهن، امداد خودرو در شهرک صدرا، امداد خودرو در شهرک نمونه، امداد خودرو در شهرک باقری، امداد خودرو در دریاچه چیتگر، امداد خودرو در شهرک اتی شهر، امداد خودرو در ورد آورد با استفاده از چرخگیر با بالاترین سطح استاندارد از جمله خدمات ماست.

برای خدمات امدادرسانی، حمل خودرو، پنچرگیری سیار، باطری به باطری سیار، مکانیک سیار، باز کردن در خودرو و سوخت رسانی سیار و همچنین درخواست نیسان جرثقیل با ما تماس بگیرید ۰۹۳۶۹۳۶۰۰۱۱

 

تمام آدم هایی که دارای خودرو شخصی می باشند به دنبال مکانیک و تعمیر کار حرفه ای می گردند که با خیال راحت خودرو خود را به مکانیک بسپارند .

اما یک مکانیک خوب و حرفه ای در مرحله اول باید مکانیکی باشد که تشخیص ایراد خوب و قطعی داشته باشد . یعنی یه مکانیک خوب قبل از هر کاری باید تشخیص درست ایراد خودرو را بدهد .

بهترین مکانیک خودرو خود شما هستید .

بهترین مکانیک خودرو می تواند صاحب خودرو و درایور خودرو باشد به شرطی که شما آشنایی کاملی با قطعات و طرز کارکرد قطعات و نحوه رسیدگی و نگه داری و سرویس قطعات را بلد باشید تا بتوانید مکانیک خودرو خود باشید .

اولین قدم برای این که مکانیک خودرو خود باشید ابتدا باید آشنایی با قطعات خودرو و آگاهی از نحوه کارکرد و عملکرد قطعات را بشناسید .

در همین راستا امداد خودرو نادر در جهت شناخت شما از قطعات و نحوه کارکرد قطعات و سرویس های اولیه در نظر دارد که شما را در راستای مکانیک خودروی خود کمک کند .

برای مشاوره و خدمات امداد خودرو نادر با شماره 0011   936   0936   تماس حاصل فرمایید .

امداد خودرو  غرب تهران

سرسیلندر چیست؟

امداد خودرو غرب تهران

سرسیلندر یکی از قطعات اصلی در موتورهای درون سوز است.

یک موتور درون سوز از تعدادی سیلندر تشکیل شده که وظیفه آنها ترکیب و احتراق سوخت و هوا است.

قدرت تولیدشده در این فرآیند به کمک پیستون‌ها موجب به حرکت درآمدن چرخ‌ها می‌شود.

اما سرسیلندر، همان طور که از نامش پیداست، در بخش فوقانی سیلندرها قرار گرفته است.

این قطعه بالای سیلندر را می‌بندد. سر سیلندر همواره در معرض گازهای داغ قرار دارد. به همین دلیل سرسیلندر از متریال سخت ساخته می‌شود. در حال حاضر کمپانی‌های سازنده برای ساخت سرسیلندر از آلیاژ آلومینیوم استفاده می‌کنند.

عوامل مهم در نگهداری سرسیلندر

ترک خودگی از دیگر علل و دلایل خرابی سرسیلندر خودرو است، که معمولا از خود نشانه هایی مانند گرم شدن بیش از حد موتور، خروج بخار آب از اگزوز، دیر روشن شدن موتور و ریپ زدن و یا مخلوط شدن آب و روغن اشاره نمود.

ترک خوردگی سر سیلندر را می توان به وسیله دوختن و یا به وسیله جوش دادن تعمیر کرد.

از دیگر دلایل و نشانه های خرابی سر سیلندر می توان به ریز آب از اگزوز عقب خودرو و همچنین خارج شدن دود سفید از خودرو، قاطی شدن آب و روغن در خودرو، عدم کشش موتور خودرو و جوش آوردن ماشین و همچنین بالا رفتن آمپر آب، مرتب کار نکردن آب رادیاتور و کارکرد طولانی مدت فن رادیاتور اشاره نمود، که از جمله مهمترین و رایج ترین علل و نشانه های خرابی سر سیلندر خودرو می باشند.

مکانیک سیار غرب تهران

نشانه‌های خرابی سرسیلندر

زمان، نشانه اصلی نیست اما همواه باید آن را داشته باشید. اگر خودرو شما صفر است و یا ۲ تا ۳ سال از تولید آن می‌گذرد، احتمالا سر سیلندر آن مشکلی ندارد. هرچند این حرف قطعی نیست و باید به علائم دیگر توجه داشته باشید.

عملکرد ضعیف موتور

از آنجا که سرسیلندر نقش پررنگی را در موتور خودرو ایفا می‌کند، خرابی آن تاثیر زیادی بر روی عملکرد موتور خواهد داشت. اگر سرسیلندر خراب شود، در چرخه احتراق مشکل ایجاد خواهد شد و ممکن است هوای فشرده شده خارج شود.

 

نشت مایع خنک‌کننده

وظیفه سیستم خنک کننده و مایع آن، خنک کردن موتور و اجزای آن از جمله سر سیلندر است. در نتیجه خرابی سرسیلندر می‌تواند باعث نشت مایع خنک کننده بشود.

همانن روغن، تشخیص نشتی این مایع از چند راه ممکن است. نخستین راه، مشاهده مایع خنک کننده و خروج آن است.

در خودروهای مدرن علامت Check Engine Temperature هم نشانه خوبی است. یکی از علت‌های آن، نشت مایع خنک کننده از سر سیلندر خراب است.

نشت روغن

سرسیلندر حاوی روغن است. این روغن برای از بین بردن اصطکاک و نیز کاهش گرما استفاده می‌شود. به همین دلیل و با استفاده از مشاهده نشتی روغن به سادگی می‌توانید وجود خرابی را در آن تشخیص دهید.

تشخیص نشت روغن به این صورت است که اگر خودرو را برای مدتی در مکان مشخصی پارک کنید، در زیر آن روغن مشاهده می‎‌کنید. همچنین در خودروهای مدرن، علامت Check Oil در صفحه آمپر کمکی برای تشخیص نشت روغن است.

یدک کش غرب تهران

عدم احتراق کامل

این مورد هم دلیلی مشابه مورد بالا دارد. سرسیلندر، فضای بالای سیلندر را می‌بندد تا مخلوط هوا و سوخت را فشرده کرده و احتراق به بهترین شکل صورت بگیرد.

اگر سرسیلندر خراب شود، سیلندر در فشار مناسبی قرار نمی‌گیرد و این به معنای فشرده سازی نامناسب هوا و سوخت است. به این ترتیب احتراق به خوبی صورت نگرفته و عملکرد موتور دچار ضعف می‌شود.

حتی در موارد بحرانی، ممکن است احتراق به صورت کلی انجام نشود. در صورت عدم احتراق درست، حتی سوخت باقی مانده هم می‌تواند آسیب‌هایی به موتور وارد کند.

به همین دلیل در صورت مشاهده این مشکل بهتر است آن را هرچه سریعتر برطرف کنید تا هزینه‌های سنگین‌تری برای شما نداشته باشد.

امداد خودرو | امداد خودرو تهران | امداد خودرو غرب تهران | یدک کش | خودرو بر | امداد خودرو سیار | 09369360011

امداد خودرو غرب تهران

خروج دود از موتور

زمانی که سرسیلندر دچار مشکل اساسی شود، ممکن است گازهای اگزوز وارد فضای موتور شوند. در این حالت دود از زیر کاپوت و محفظه موتور خارج شده و قابل رویت است.

در چنین شرایطی، سرسیلندر باید به سرعت تعویض شود.

یک نکته مهم را در نظر بگیرید آن هم اینکه در صورت مشاهده هرکدام از علائم بالا، منتظر خروج دود از موتور نباشید و به تعمیرگاه مراجعه کرده و در صورت نیاز، سرسیلندر را تعمیر کنید.

نکته مهم

توجه داشته باشید که پیشگیری از ایجاد خرابی و آسیب در سرسیلندر از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است چراکه در صورت خرابی و نیاز به تعمیر و یا تعویض آن، هزینه‌های سنگینی به مالک تحمیل خواهد شد.

در صورت نیاز به خدمات امداد خودرو نادر با شماره 09369360011 تماس بگیرید .

برای دسترسی به اطلاعات و مطالب بیشتر در مورد نکات فنی خودرو به صفحات دیگر امداد خودرو نادر مراجعه بفرمایید.